www.temari.cz
Ubytování a správa nemovitostí Klínovec a okolí

Nápoje z Krušnohor

Přivážíme Vám Pivo z rodinného pivovaru Ryžovna z dnes již téměř zaniklé obce Rýžovna, kde ještě před necelým stoletím stála obec s téměř 70 domy a vlastním pivovarem. Ten ani ostatní domy již nestojí, ale v jedné dochované budově, bývalé škole, vznikl unikátní pivovar na samém hřebeni hor.
Stejnou pečlivost a trpělivost, kterou potřebovali předchůdci pro rýžování cínové rudy, dávají nynější vlastníci minipivovaru svému pivu. Vyráběné pivo řemeslnou technologií pouze z humnového sladu, chmele, vody a kvasnic. Neváhejte ochutnat !!!
Dodáme Vám ji až do lednice, možno objednat ve sklěněných lahvích 0,5l a 0,7l, či 1l PET lahvích, či rovnou sud,  ke kterému Vám zapůjčíme pípu, a pokud si budete přát dodáme i originální Ryžovna sklenice. Na čepu je Boží Dar 12° spodně kvašený světlý ležák plzeňského typu, či Rapl 13° polotmavý speciál a nebo Školák 8° lehký svrchní Ale.

Přinášíme Vám pivo z pivovaru Rudohor, neboť tato oblast byla ještě nedávno nazývána Rudohoří. Ať už tento název vznikl podle těžby rud nebo od rudých červánků, tak často vídaných při západu slunce za největšími vrcholy zdejších hor, jedno je jisté - drsně, ale s velkou pokorou zdejší pivovarští sládci bránili a strážili poctivost našeho piva. Rudohor je zde, aby v této jejich bohulibé činnosti pokračoval a znovu strážil skvost nám nejdražší, poctivé řemeslné pivo.
Rudohor vrací do regionu tradici řemeslného piva, jenž vaří pivo pro Vás pouze ze zdejší vody, chmele a sladu pěstovaného na dohled našich hor, dle tradičních receptur našich předků. Proto neváhejte při Vašem pobytu tuto historii ochutnat. Na Zdraví!!


Víno Vám dodáme od rodinného vinařství Němeček v podhůří Krušných hor, a to z obce Březno, kde tato rodina pěstuje víno na vinicích v režimu integrované produkce, tedy šetrně k životnímu prostředí. Víno se kvasí jak v nerezových nadobách tak i ve starých dubových sudech či v hliněné nádobě typu Qvevri dle starých postupů z Gruzie. Při výrobě je zohledněna klimatická vlastnost daného ročníku a snaha o zachování složení kyselin ve víně, která je pro tuto podoblast tolik charakteristická. Proto neváhejte na své dovolené ochutnat toto unikátní vinařství!!!

Výběr vín Vám rozšiřujeme ještě o jedno rodinné vinařství z podhůří Krušných hor a to z Mostecka. Jedná se o České vinařství Chrámce s.r.o., které se stará o 72 ha půdy, na kterých je vinná réva! Patří k největším výrobcům vína z vlastních hroznů ve vinařské oblasti Čechy. Za tímto vinařstvím stojí pan Vinař Ing. Ivan Váňa. Toto vinařství obnovilo i vinice v tradičních mosteckých polohách a to Širokém vrchu a Hněvíně. Zabývá se i výrobou vína Košer a to od roku 1994. Pěstování vína má v malebné krajině Českého středohoří již 1000 letou tradici. A díky tomuto vinařství můžete tuto tradici ochutnat.
Proto připijme na jeho tradici!!!

Přinášíme vám další české vinařství z Podkrušnohoří! Rodinné vinařství Mikulášek, kde víno vyrábí táta se dvěma syny. Révy se pro vás pěstují na místech, kde se réva pěstovala již v roce 1285, místem jsou Vičice. Dělají dobrá vína s důrazem na ekologii a respekt k přírodě, a co je nejdůležitější, dělají opravdu kvalitní vína. Nebojte se ochutnat a posoudit. Jak říkají Mikulášci: Přesvědčte se sami….
Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. Při objednání osobou mladší 18 let nebude dodávka uskutečněna.

Nápoje

www.temari.cz
www.temari.cz
RYVR Solutions s.r.o.
Tovární 342
43186 Kovářská
+420 725 757 784
Nejsme plátci DPH
IČ: 09299475
DIČ: CZ09299475
© www.temari.cz 2024